Facebook
Twitter
OECD Koridorlarında Türk Havası...

Sabah | Sabah | 3.6.1993

Türkiye İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) ile OECD'nin işbirliğinde Türk dünyasının yeni Cumhuriyetleri, Zenginler Kulübü olarak tanınan OECD'ye taşındı.

Çok sayıda parlamenter ve gazetecinin yer aldığı Türk heyeti OECD'nin Paris’te başlayan Bakanlar Konseyi toplantısına katılarak temaslarda bulundular.

Zengin petrol ve doğal gaz rezervlerine sahip Türk cumhuriyetleri özellikle Uluslararası Enerji Ajansı'nın yakın markajından kurtulamadıkları dikkati çekti.

OECD Genel Sekreteri Jean Claude Paye ve diğer üst düzey OECD yetkilileri ile görüşen temsilciler OECD koridorlarında da tam anlamı ile Türk havası estirdiler.

OECD toplantısına katılmak üzere Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin ile birlikte Paris’te bulunan Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarı İlhan Kesici’yi de ziyaret eden Türk Cumhuriyetleri heyeti kendilerine OECD ülke yetkilileri ile temas imkanı veren Kesici'ye teşekkür ettiler.

Azerbaycan, Gürcistan, Moldova, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkmenistan'dan siyaset adamı ve basın yayın organı temsilcilerinin yer aldığı heyet OECD koridorlarında OECD'nin Türk cumhuriyetlere yönelik yardım ve işbirliği faaliyetlerinin de çerçevesinin çizilmesine çalıştılar.

 

2015 İlhan Kesici | ilhankesici@ilhankesici.org Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlâk kurallarına uygun olacaktır.
Ziyaretçilere açık bilgidir.
" http://ilhankesici.org / http://www.facebook.com/pages/Ilhan-Kesici/141420525903157 / http://twitter.com/ilhankesici/ "
dışında kalan tüm internet adresleri ile ilgimiz yoktur.